Zgodnie z poleceniem Komendanta Głównego PSP, gostyńscy strażacy również włączyli się w akcję dotyczącą zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Do wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu gostyńskiego zostały dostarczone kalendarze strażackie na rok 2020.

10 grudnia 2019 roku około godziny 5:00, służby ratownicze zostały powiadomione o możliwości pojawienia się tlenku węgla w jednym z mieszkań przy ul. Mieszka I w Gostyniu. Po dojeździe zastępów i sprawdzeniu pomieszczeń, potwierdzono tę informacje.

6 grudnia 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu odbyły się pierwsze prelekcje z zastosowaniem mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych.

6 grudnia 2019 roku na obiekcie budynku gospodarczego w m. Gola zorganizowano ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych. W ćwiczeniach udział wzięły zastępy z JRG Gostyń oraz OSP Gola.

29 listopada 2019 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu dobiegło końca kolejne szkolenie dla strażaków ochotników powiatu gostyńskiego. Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP trwało 2 miesiące i zakończyło się egzaminem, który pozytywnie zdało 18 druhów.

12 listopada 2019 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu odbyło się spotkanie z pracownikami gmin powiatu gostyńskiego odpowiedzialnymi za sprawy ochrony przeciwpożarowej, komendantami miejsko-gminnymi i gminnymi oraz prezesami OSP.

Additional information