Miesiące maj oraz czerwiec są miesiącami kiedy Komendę Powiatową PSP w Gostyniu odwiedza bardzo duża ilość dzieci i młodzieży. Podobnie jest w tym roku. Każdego dnia do naszej komendy przybywają przedszkolaki i uczniowie szkół praktycznie z całego powiatu gostyńskiego.

Podczas spotkań strażacy opowiadają o pracy strażaka, pokazują sprzęt jakim dysponują, a także pozwalają na przymiarki strażackiego umundurowania. W trakcie takich wizyt jest także okazja do zwrócenia uwagi na właściwe zachowania i bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji.

Na prośbę dyrektorów szkół i przedszkoli, strażacy JRG Gostyń wyjeżdżają także na festyny z okazji dnia dziecka. Również podczas takich spotkań odbywają się pogadanki na temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji, szczególnie tych spędzanych nad wodą.

Od początku roku naszą komendą odwiedziło już ponad 800 dzieci, a kolejne spotkania są już zaplanowane. Gostyńska komenda zaangażowała się także w organizację Nocy Muzeów. W trakcie trwania imprezy do naszej jednostki zawitało ponad 200 osób.

Tekst: kpt. Nyczka M, Zdjęcia: strażacy JRG Gostyń

Additional information