Wypadek masowy - ćwiczenia na kartodromie

31.01.2018 r. na gostyńskim Kartodromie odbyły się ćwiczenia z zakresu segregacji poszkodowanych podczas wypadku masowego.

Scenariusz ćwiczeń zakładał wypadek samochodu podczas wyścigów. Kierowca pojazdu wypadł z toru i uderzył w trybunę, na której zasiadali kibice. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało kilka osób. Na miejsce zadysponowano zastępy PSP i OSP, które po dojeździe na miejsce ćwiczeń przystąpiły do działań. Z uwagi na otrzymaną informację od dyżurnego SKKP, o braku dostępności karetek pogotowia, na miejsce zadysponowano także samochód kwatermistrzowski z namiotem pneumatycznym. Po segregacji "Triage" uczestników wypadku wszyscy poszkodowani znaleźli się w namiocie, oczekując na przybycie Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się podsumowanie przeprowadzonych działań ratowniczych oraz sporządzono stosowne wnioski, którą z pewnością okażą się pomocne w przypadku realnych działań.  W ćwiczeniach udział brały 3 zastępy JRG Gostyń oraz zastęp OSP Daleszyn.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom klasy 2LO z Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu za udział w ćwiczeniach jako osoby poszkodowane. Dziękujemy także ratownikom medycznym za przygotowanie pozoracji i ocenę działań medycznych.

tekst: mł. kpt. Nyczka M. foto: mł. bryg. Pohl M., mł. kpt. Stefański M.

Additional information