VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych

17 września na stadionie miejskim w Poniecu odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 17 drużyn w tym 4 kobiece reprezentujące 7 gmin powiatu gostyńskiego. Podczas zawodów druhny i druhowie zmagali się rywalizując w trzech konkurencjach: mustrze, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. Zawody stanowiły element sprawdzenia wyszkolenia strażaków ochotników, stając się okazją do sportowej rywalizacji. Przez blisko dwie godziny stadion stał się areną walki z czasem i umiejętnościami jakie nabyły startujące drużyny. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta, o czym świadczy czas uzyskany przez jednostki walczące o podium. Poszczególnym startom bacznie przyglądała się komisja sędziowska powołana przez bryg. Tomasza Banaszaka Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu, której przewodniczył st. kpt. Jacek Sowiński.

W klasyfikacji końcowej w grupie C kobiet, I miejsce zajęły ochotniczki z OSP Kunowo z wynikiem 145,7 pkt., II miejsce OSP Ludwinowo z wynikiem 153,6 pkt., natomiast III miejsce wywalczyły reprezentantki OSP Pudliszki z wynikiem 159,1 pkt. Poza podium znalazł się zespół ze Smogorzewa. Wśród drużyn męskich I miejsce wywalczyli druhowie z OSP Ludwinowo z wynikiem 107,2 pkt, II miejsce z OSP Zalesie z wynikiem 116,3 pkt., a III miejsce z OSP Borek Wlkp. z wynikiem 121,3 s. Kolejne miejsca zajęły: OSP Sułkowice, OSP Domachowo, OSP Babkowice, OSP Kromolice, OSP Dusina, OSP Bodzewo, OSP Łęka Wielka, OSP Śmiłowo, OSP Gola, OSP Godurowo.

Wyniki poszczególnych drużyn złożyły się na klasyfikację gmin w której najlepszą okazała się gmina Pępowo wyprzedzając Borek Wlkp. i Krobię. Kolejne miejsca zajęły Gostyń, Piaski, Pogorzela i Poniec.

Gratulacje wszystkim startującym w zawodach zespołom złożył bryg. Tomasz Banaszak, komendant KP PSP Gostyń i dh Andrzej Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu wręczając pamiątkowe puchary i dyplomy.

Tekst: mł. bryg. M. Pohl, foto: bryg. T. Banaszak, gostyn24.pl, gostynska.pl

 

 

Additional information