spoKREWnieni służbą

W dniu 15 marca punktualnie o godz. 10:00  w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu ruszyła zbiórka krwi mająca na celu oddanie hołdu „Żołnierzom Wyklętym”.

W przedsięwzięciu udział wzięli strażacy Państwowej Straży Pożarnej, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariusze Policji oraz samorządowcy i mieszkańcy regionu gostyńskiego. Akcja honorowego oddawania krwi, odbywa się pod hasłem „spoKREWnieni służbą", a jej patronat objął  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak w dniu święta państwowego, przypadającego na dzień 1 marca,  jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Na listę osób wyrażających chęć oddania krwi w ramach akcji „spoKREWnieni służbą” wpisało się 50 dawców,  ostatecznie  zebrano 16855 ml krwi od 41 osób spełniających kryteria dawcy.

W trakcie akcji chętni dawcy mogli zwiedzić Jednostkę Ratowniczo Gaśniczej w Gostyniu z możliwością zapoznania się z sprzętem i działalnością Państwowej Straży Pożarnej a także z zasadami udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy jak i postępowania w obliczu różnego rodzaju zagrożeń oraz uzyskania porad z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

 

Tekst: mł. asp. M. Jernaś foto: mł. asp. M. Jernaś, asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz

 

Additional information